Zpráva o závodu - ESC HARZ-RING - 25. - 26.09.2020. září XNUMX

, , , , , , ,

PRUŽINOVÝ KROUŽEK ESC 2020

Jsme sponzorem ESC - European Scooter Challenge.
Ve dnech 25. – 26 Září pozval Automatizace KR na Finále sezóny 2020 na Harz-Ring v Ascherslebenu.

.

Tréninkový den

V den tréninku (pátek) jste mohli trénovat za jasného slunečního svitu a celý den byla možnost poznat trať nebo si vylepšit vlastní čas na kolo.

Závodní den

Když se v sobotu ráno rozzářilo, bylo už mokro a zima (12 stupňů C). Po vyhrocené bitvě v Chebu kompletní kontrastní program. Setkání řidičů se konalo pod nově navrženým baldachýnem, kde začalo pršet a nechtělo se celý den zastavit. Nejprve začala volná praxe a dala pěti třídám příležitost přizpůsobit se obecným podmínkám. Ve třídách „jedna velikost pro všechny“, které se skládají ze dvou Smallframe- a jeden Largeframe-Existují třídy, ve kterých musí být skútry vybaveny stejnoměrnými součástmi motoru, aby byly umožněny stejné podmínky a vzrušující souboje.

Zvláště ve velkém to bylo obzvláště vzrušující Smallframe-Unit class, K4.

Albert H. ze závodního týmu G16 byl nejrychlejším mužem v dešti a byl na prvním místě před Achimem. Oba dali všechno a bohužel padli. Achimova závodní Vespa se po pádu málem ocitla na pánském záchodě. Poté, co znovu vytáhl svůj skútr z Číny, mohl závod dokončit na čtvrtém místě. V závodech 1 a 4 Robert tvrdě bojoval s Albertem a někdy bylo vidět více vody než řidiče. Od ramene k rameni přes mokré křivky! S lepším koncem pro Roberta a s ním i mistrovství ve třídě K2.

V K5 to bylo neméně vzrušující:

Souvislosti: Valentino na prvním místě v pořadí šampionátu ve třídě K1, následují Felix (-5 bodů) a Moody (-15). Ještě zbývají tři běhy s 48 body pro vítěze.

Spustit běh 1: Po skvělém začátku vedl Valentino smečku do první zatáčky, ale ve druhé zatáčce musel nechat přihrát silného Moodyho. Ze 2. rohu se Moody pomalu odtáhl, za ním Valentino, Sebastian N., Christian K. atd. Felix se opravdu nerozjel a musel bojovat ve středním poli, což mu znemožnilo přístup vlaku. Moody se odtáhl až do 3. kola, ale pak Valentino zrychlil a pomalu, ale vytrvale doháněl. (Mezitím asi tři sekundy mezi Moodym a Valentinem). Moody chtěl znovu zvýšit tempo, ale to vedlo k pádu a hodilo ho to zpět na P5. Vedení se ujal Valentino, následovaný Sebastianem N. s odstupem asi jedné sekundy a jako první jej bezpečně přivedl k šachovnicové vlajce. P6 pro Sebastiana, P2 pro Christiana K .. Moody musel jedno kolo po pádu úplně vzdát kvůli technické závadě zapalování. Felix se nedostal za 3 místo. S tímto cílem už Junior nemohl být vyřazen z P6 v pořadí šampionátu.

Běh 2:  Po dalším startu bomby, tentokrát od tyče, se Valentino tohoto vedení nevzdal až do cíle. Opět těsně následovaný Sebastianem, který už nedokázal dohnat tak blízko jako v prvním běhu. Tentokrát byl rozdíl téměř 1 sekundy. Opět na 2. místě následoval Christian K. Moody již nemohl ukázat rychlost 3. běhu a tréninku a přistál na P1, Felix na P6.

Běh 3:  Vypadalo to skoro trochu nudně, ale stejně jako závod 2, skvělý start, další vítězství start-cíl pro Valle. Je třeba zmínit, že a) Sebastian tentokrát špatně startoval na startu, byl zapojen do těžkých duelů a musel se smířit s 8. místem. Moody se také trápil a skončil na P5, což ho neúspěchem v první jízdě stálo 3. místo v pořadí šampionátu. A kdo postoupí v šampionátu na P3? Albert, který prošel cílem v závodě 1 na P7 a závodu 2 na P5 a tajně si zajistil konečné pódium v ​​šampionátu tvrdě vybojovanou P3 v jízdě 3.

Na konci byl 40min vytrvalostní závod, ve kterém bylo povoleno používat pouze vozidla K5 a po 2 jezdcích (párování bylo vylosováno). Řidiče bylo možné vyměnit po 15 minutách. Tým Achim a Valentino vyhrál tuto novou edici.

Denní hodnocení:

• K1: 1. Dominik F. 2. Thomas B. 3. Marten S.
  • K3: 1. Marco A. 2. Toni F. 3. Gattinger
  • K4: 1. Robert L. 2. Albert H. 3. Achim W.
  • K5: 1. Valentino R. 2. Christian K. 3. Sebastian N.
  • K6: 1. Igor K. 2. Jesco S. 3. Piotr S.
  • Nejlepší ze všech (K5 Endurance): Achim W. a Valentino R.
  • Nejrychlejší závodní kolo: Albert H.

Po běhu ESC na Harz-Ringu také skončila velmi krátká závodní sezóna 2020 kvůli koroně. Výsledky celého šampionátu najdete zde:

Noví řidiči jsou vždy vítáni!

Tento víkend mohla ESC přivítat také čtyři nové předkrmy. Nováčci byli srdečně vítáni ve skupině jezdců a jako každý nový účastník ESC byli ve svém prvním závodě osvobozeni od startovného.

Děkujeme všem pomocníkům a organizátorům a také za to Scooter Center pro podporu.