Běh mistrovství EST 2020 na Harz-Ringu

, , ,

11.07. a 12.07. července po dlouhé době čekání konečně nadešel čas a na Harzringu se mohl uskutečnit start mistrovství EST 2020. Akce byla zcela ve znamení Corony a navzdory podmínkám závodu nebylo povzbuzování řidičů nijak přerušeno. Ale naopak. Mnohým řidičům bylo jasné, že jsou šťastní a ulevilo se jim, že si po dlouhém čekání konečně mohou znovu vyzkoušet závody. A tak startovní pole zaznamenalo celkem 95 účastníků, což byl oproti předchozím ročníkům jasný úspěch. S prvním závodem na Harz-Ringu se poprvé rozjel i koncept nových začátečnických tříd, jako je PitBike Stock. Zejména startovní pole Pit Bike a GP Open bylo dobře zastoupeno celkem 25 startujícími. S velkým souhlasem se setkal i koncept začátečníků, který měl dát mladým jezdcům EST příležitost vyzkoušet si věci za konkurenčních podmínek.

Harmonogram sobotního tréninku na Harzringu - kvůli nedostatku dlouhé vzdálenosti - se vyznačoval spoustou času řízení. A tak navzdory velkému startovnímu poli a velkému očekávání akce dokázal každý řidič nasbírat dostatek času jízdy na trati.

V měřeném tréninku byla první soutěž o nejlepší čas v příslušných třídách. Zejména nováčci třídy 1 od Scooter-Attack byli zaplněni do posledního místa s 38 registrovanými řidiči. Někdy byla výzva k oddělení třídy již hlasitá, s tak úzkým polem startérů - prvních 27 řidičů bylo do 4 sekund - poté bylo oddělení odmítnuto společně s tiskovým mluvčím, protože soutěž byla zachována. Toto rozhodnutí se vždy dělá individuálně pro budoucí závody a má také hodně do činění s místními podmínkami. Ve třídě 3 Expert od Scooter-Attack se netrpělivě očekávalo, jak bude pole reorganizováno. Mnoho řidičů z minulých let pověsilo své kombi do rohu, takže vzniklo úplně nové pole.

Výsledky kvalifikace a startovní rošt jsou k dispozici na domovské stránce:

Jako zvláštnost nové sezóny se v sobotu večer konal první závod začátečníků. Z různých zájemců se nakonec stalo 5 stálých startujících, kteří chtěli získat své první závodní zkušenosti. Nahoře bojovali J. Krahn a A. Moosmann. V určité vzdálenosti byli Drath, Bang a Knoth. Těsně před šachovnicovou vlajkou ji dostal Krahn. S technickou závadou byl jedním kolem odstraněn a uvolnil cestu Moosmanovi. V důsledku toho se Drath umístil na druhém místě a Bang překvapivě dokázal získat své první pódium. Pěkné gesto od mladých řidičů při předávání cen. Moosmann zasvětil své vítězství Krahnovi a už ukázal opravdové sportovní chování.

Výsledky Stupeň 7 - začátečníci

1. Místo # 22 T. Moosmann
  2. # 6 R. Drath
  3. Místo # 197 L. Berg

Závodní neděle:

Race class 1 - Rookies by Scooter -Attack

Plný dům v předstartu. Prostor byl těsný s 38 řidiči. Přesto všichni řidiči chtěli najít své místo v závodě. Na začátku Klingenberg spadl, přes který spadl Mayerle. Depta, Triebs a Thönnißen bojovali jako čert z náskoku a krok za krokem vystupovali ze zbytku pole. Ve 4. kole Jänicke spadl v poslední zatáčce před startem a cílem a zůstal nehybný ve výběhové zóně. Vedení závodu se rozhodlo přerušit péči o zraněného řidiče. Restart se kvůli lékařské péči dost zpožďuje. Po restartu si Depta udržela nervy a dokázala se proti Thönnißenu udržet. Drühe následoval na třetím místě.

Ve druhém závodě Thönnißen ovládl pole. Depta dokázal držet krok až do druhé třetiny, ale poté vypadl. Díky tomu se Triebs projevil na druhém místě. Drühe obsadil druhé, třetí místo.

Denní pořadí 1. běh Nováčci Harz-Ring 2020 třídy 1 podle Scooter-Attack:

1. # 43 Philip Thönnißen 45 bodů
  2. # 188 Andreas Drühe 32 bodů
  3. # 313 Marcel Triebs 29 bodů

Závodní třída 2 - SuperSport

Denis D'Alessandro startoval v SuperSportu poprvé. Obzvláště odhodlaní, se špičkovým italským lakováním na startu, začali závod z pólu. D'Alessandro byl v obou závodech naprosto bezkonkurenční. Za tím byla skutečná třícestná bitva se Schmittem, Herklim a Hasemannem. Schmitt si v třícestné bitvě udržel převahu a dokázal suverénně vybojovat druhé místo. V prvním závodě se prosadil Herkli před Hasemannem. Ve druhém se obrázek otočil a Hasemann obsadil třetí místo. V důsledku toho si Hasemann zajistil třetí místo,

Denní pořadí 1. běh Harz-Ring 2020 třída 2 SuperSport:

1. # 249 Denis D'Alessandro 50 bodů
  2. # 33 Carsten Schmitt 40 bodů
  3. # 96 Philip Hasemann 29 bodů

Závodní třída 4: Supramatic

Na Harz-Ringu bohužel Zehe moc konkurence neměla. Bylo pro něj snadné vyhrát kvalifikaci a oba závody. Jeho kolega Gronow pro něj nemohl být nebezpečný a zajel na druhé místo v kvalifikaci i v prvním závodě. Ve druhém závodě musel Gronow projít.

Denní třída 4 - Supramatic

1. # 24 Henry prst 50 bodů.
  2. # 144 Jan Gronow 20 bodů

Pitbike stick závodní třídy 5

Nově instalovaná třída PitBike Stock byla extrémně populární. Jednomyslný názor z oblasti řidičů zněl, že v příštím závodě ve Wittgenbornu bude startujících ještě více.

Nils Brzeski měl naplánovaný víkend na podzim a po kvalifikaci mohl potvrdit svůj výkon v závodě. Suverénní první místo mu nebylo možné vzít. N. Radermacher byl také silný a vždy na dosah Brzeskiho, ale nikdy pro něj nemohl být nebezpečný. Nabbefeld a Reese vyjížděli mimo dostřel a bojovali o třetí místo. Nabbefeld měl nakonec navrch a dokázal obsadit třetí místo na stupních vítězů.

Pořadí dne 1. běh Harz -Ring 2020 třída 5 - Pitbike Stock

1. # 469 Nils Brzeski 50 bodů
  2. # 217 Nicole Radermacher 40 bodů
  3. # 59 Tobias-Alexander Nabbefeld 32 bodů

Závodní třída 6 - GP -Open

Bähr byl na pólu v otevřené třídě GP. Lehčí pitbiky s Jorewitzem a Langem měly na startu lepší výchozí pozici. Bähr se dokázal poměrně rychle vrátit do úderné vzdálenosti a probojoval se na nejvyšší pozice podle pozice. Jorewitz se snažil Bährovi zkomplikovat život, ale na konci dominantního představení musel přiznat porážku Bähra. Na prvním místě se umístil Bähr, na druhém místě Jorewitz s celkovým počátečním jízdním výkonem a za ním Benjamin Lang.

Denní pořadí 1. běh Harz -Ring 2020 třída 6 - GP Open

1. # 73 Achim Bähr 50 bodů
  2. # 101 Dennis Jorewitz 40 bodů
  3. # 70 Benjamin Lang 32 bodů

Race class 3 - Expert by Scooter -Attack

Nová konstelace třídy expertů byla v prvním závodě v roce 2020 těžká. I přes malý počet účastníků nechybělo napětí. Zejména vpředu bylo pole velmi blízko u sebe s mezerou necelou setinu. Souboje pneumatik na pneumatikách byly předprogramovány. Mirko Schröder, který měl velké plány pro rok 2020, prostě musel předat kvalifikaci hostujícímu startérovi Gašparovi z Maďarska. V obou závodech dominovalo trio Gaspar, Schröder a Lukas.

V prvním závodě měl Gaspar lepší nervy a dokázal udržet pole jezdců na uzdě se Schröderem a Lukasem. Asfalt hořel, ale Gašpar nedal ani jednomu soupeři šanci a zaslouženě vyhrál první závod. Lukas byl druhý před Schröderem.

Ve druhém běhu se boje o pozice zintenzivnily. Lukas cítil, že se něco děje a že má šanci proti Gašparovi. Lukas bojoval o první místo brzy a vedl pole až do posledního kola před Gašparem. Schröder čekal na chybu soupeřů. V předposlední zatáčce předjel Gašpar Lukase a poté došlo ke kontaktu před poslední zatáčkou, protože Gašpar v předposlední zatáčce předjel Lukáše a opustil tak ideální čáru. Když se Gašpar chtěl dostat zpět na závodní řadu, Gašpar přišel do kontaktu s Lukasem. Souboj byl nerovnoměrný kvůli různým váhám. Nejméně 117 kg bojové hmotnosti proti úzkému 75 kg od Gašpara. Gašpar poté padl. Lukas byl první a Schröder také dokázal přihrát na druhém místě. Situace zaváněla nefér útokem. Vedení závodu rozhodnutí zdržilo a požádalo maršály a mluvčího jezdce EST za ním. Oba nemohli zaznamenat žádné přesvědčivé provinění. Ani zkoumané videonahrávky nemohly potvrdit žádné pochybení ze strany Lukase. A tak Lukas zajel ke své první výhře v sezóně ve třídě Expert by Scooter Attack.