Dvojité vítězství v BMC / RH-Scooter Cup 2011

BMC / RH Scooter Cup 2011
Harzring 9. 10.11.2011. XNUMX
Dvojité vítězství v Harzu!
Po dlouhé přestávce kvůli zrušení závodu o Velikonocích se závodění na koloběžkách konečně vrátilo do módy.

Druhá událost se bohužel musela v krátké době přesunout z Embsenu do Harzringu, protože v současné době existují velké problémy se znečištěním hlukem. Ještě jednou děkuji Wolfgangovi vom Pryskyřičný prsten že to bylo možné v tak krátkém čase!

V sobotu bylo hodně volného tréninkového času, který jsem opravdu mohl využít. Pro tento závod jsem postavil nový motor, který jsem ještě musel zaběhnout a nastavit.
Motor běžel překvapivě dobře, a tak jsem si mohl odpoledne zajistit místo v první řadě jako druhý nejrychlejší v kvalifikaci.

V rozcvičce v neděli jsem vlastně chtěl obout novou sadu pneumatik Sava MC31 pro dva závody. Tolik doslova „do vody“, protože trať byla v noci stále mokrá od dešťové přeháňky. V prvním závodě jsem se tedy musel pokusit zlomit pneumatiky.
Dobře jsem odstartoval v 1. závodě s 3. místem. V prvních kolech jsem nechtěl riskovat pád kvůli novým pneumatikám. Poté, co se pneumatiky začaly opravdu lepit, jsem dokázal vytlačit Arne Paulsena z 2. místa a vydal se pronásledovat Oktawiana Jezierskiho, který byl ve vedení. Oktawian mi neumožnil snadno ho předjet dovednou jízdou v zatáčkách. Už jsem si myslel, že se přes něj nedostanu, a tak udělal malou chybu a já jsem mohl proklouznout. (Viz obrázek) Pak jsem byl schopen vytáhnout malé vodítko a 1. místo do cíle.
Druhý závod byl pro mě téměř stejný. Po startu na třetím místě jsem ale dokázal v první třetině závodu předjet Arna a Oktawiana a poté vytáhnout dobrý náskok do cíle. Opět 1. místo !!!
Po ne tak skvělém začátku sezóny v Jüterborgu se mi tato událost opravdu povedla. V celkovém pořadí šampionátu BMC / RH Scooter Cup jsem nyní se 72 body za Arnem Paulsenem (73 bodů) Místo 2 pokročilý.

Další závody se budou konat v Templinu a na Sachsenringu v srpnu, možná se tam uvidíme.