Jarní závod 2013 Rakousko Vespa Racing

,

Bylo to počtvrté, kdy byla sezóna zahájena Jarní závod. Akce se konala v testovacím prostoru ÖAMTC, 27. dubna 2013. My DART RACINF TEAM jsme se rádi opět zúčastnili.

DART Spring Race 2013 005

Okruh dlouhý 1200 metrů má několik plných škrticích hlav směrem dolů, ale některé jsou komplikovanější také v oblastech.

Oblast startu / cíle je obzvláště pěkná část trati. Po 200 metrech z kopce přichází cumber a poté je svah dolů ještě hlubší. Pokud jste dostatečně rychlí, kontakt mezi pneumatikami a asfaltem se ztratí. Čistá dokonalost!

Toto je profil obvodu.

trasa 2

Než byl závod odstartován v 6:15 h, byla možnost provést krátké testování po dobu 40 minut. Předpověď počasí se naštěstí naplnila a bylo sucho a slunečno.

DART Springrace 2013 006 - kopie

V 7:00 h startéři zaujali svou pozici.

Start byl proveden v klasickém stylu LeMans.

DART Spring Race 2013 010

Den předem jsme připravili zastávku v boxech.

DART Spring Race 2013 017

Startovní místa byla dána losem.

Welll, kdo ví, co to může znamenat ...

DART Springrace 2013 015 - kopie

Prvních 90 minut závodu proběhlo zcela bez problémů a starostí. Až do chvíle, kdy praskl šroub motoru, zatímco Robert závodil na kole.

DART Springrace 2013 020 - kopie

Opravy výměny šroubu motoru nás vrhly zpět z místa 10 na 38.

S touto špatnou pozicí jsme museli závodit velmi stabilně, abychom se dostali zpět do horní mřížky.

Ale u závodu na dlouhé vzdálenosti jsme byli optimističtí, že tím všechny dny nekončí. A ostatní jezdci měli také své problémy. Blízko nás ...

DART Spring Race 2013 019

Vedle nás ...

DART Spring Race 2013 021

A naproti nám…

DART Spring Race 2013 013

Ale o 8 hodin později na trati jsme museli kolo opravit znovu.

Kvůli sklonu na okruhu byly potřeba nové brzdové destičky.

DART Spring Race 2013 037

Zbývající 4 hodiny byly téměř bez problémů. Počítejte s jedním rozbitým krytem setrvačníku.

Projekt Polini Evo obviněn z BigBertha a vdechnutí 33 mm Keihin fungovali bezchybně a perfektní volba. The Pneumatiky Sawa Odolali 12hodinovému závodu velmi dobře a budou zbraní chioce pro nadcházející 24hodinový závod ve Španělsku.

DART Spring Race 2013 045

Zvláště na kopci byl točivý moment nízký dolů tou správnou volbou. Malý pokles na listu dyno je cena, kterou musíte zaplatit za široké výkonové pásmo a dobré dodávky energie. Získáte tak velmi sledovatelný motor, kde téměř vždy najdete správný převodový stupeň a ze zatáček můžete pekelně zrychlovat.

DART Springrave V1

Po 12 hodinách závodění jsme byli nadšení, ale spokojeni s 8. celkovým umístěním.