Zpráva o závodu ESC - závod skútrů Cheb Challenge 2020

, ,

Závod skútrů ESC - European Scooter Challenge

Projekt Scooter Center podporuje motoristické sporty a také ESC - European Scooter Challenge. Jak název napovídá, jedná se o okruhovou závodní sérii s klasický scooters z plechu, hlavně Vespa a Lambretta. Již v osmdesátých letech se konaly první okruhy v Rakousku a Německu.

Hlavním cílem ESC je poskytnout širokou platformu pro nadšence do koloběžkových závodů se všemi druhy požadavků.

Z těchto myšlenek vycházejí různé závodní třídy, které pokrývají začátečníky až po profesionály i dámy.
Zvláště je třeba zdůraznit standardní třídy, ve kterých lze s nízkou údržbou a vynaložením peněz realizovat skutečný špičkový motoristický sport.

Zpráva o závodu ESC - Cheb Challenge 2020 - Kartarena Cheb (CZ) - 01.08.2020

Po roce 2020 nenabízel téměř žádné možnosti sportovního vyžití na staré dvoutaktní směně scooters, konečně nastal čas 01.08.2020!

Mohl by se uskutečnit první závod European Scooter Challenge roku 2020. Kartarena v Chebu v České republice otevřela své brány a přijelo více než 40 závodníků Vespy

• Německo,
  • Rakousko,
  • Francie
  • a Polsko

aby konečně nechal asfalt znovu zářit.

Teplá bitva u Chebu

S teplotami přes 30 ° C a jasným slunečním svitem po celý víkend to bylo snadné cvičení. Ti, kteří již dorazili ve čtvrtek nebo v pátek, mohli využít čas na získání posledních stínových míst ve výběhu a rozsáhlé testování koloběžky na trati.

závodní den

Sobota byla ten den. Závodní den! Začínali jsme v 5 třídách, mezi nimi 3 „standardní třídy“, dvě pro malé rámy, jedna pro velké rámy, kde scooters musí být vybaven jednotné součásti motoru umožnit rovné podmínky a napínavé duely.

Obzvláště vzrušující byly malé hry. V kategorii malých jednotek K17 bojovalo o umístění na stupních vítězů 5 startujících. Mezi nimi legenda Vespy Stoffy Maier a nováček Valentino Randazzo. Starý pán a mladý odvážlivec si navzájem nabízeli napínavé souboje s odvážnými jízdními manévry v čele pole. Krátce před koncem závodu se ale oba lídři dostali do havárie, a tak šlo o vítězství Markus Moderer, který na sebe upozornil rychlými časy kol. Valentino se zachránil na 3. místě, 2. místo získal Felix Richter.

Druhý strhující duel dne byl v rychlejším tempu Smallframe Třída jednotek K4 mezi Achim Wolf a Robert Leibfarth. Ten dokázal v kvalifikaci zajistit pole position. S raketovým startem se však Achim postavil přímo na vrchol pole. Po několika duelech na vrcholu se Robert mohl protlačit prudkým brzdným manévrem kolem vůdce a odjet závod domů. Pódium K4 nakonec dokončil Benedigt Neuberger, který projel cílem jen mrknutím oka dříve než jeho konkurent Albert Heigold.

V tomto nádherném závodním dni předvedly vzrušující závodění i ostatní závodní třídy. Blahopřejeme všem vítězům pódií.

Nové předkrmy vítány!

Tento víkend mohla ESC přivítat také tři nové předkrmy. Nováčci byli v kruhu řidičů srdečně vítáni a - jako každý nový účastník ESC - byli při svém prvním závodě osvobozeni od startovného.

Pro ty z vás, kteří mají nyní náladu na závody na koloběžkách: Letos se uskuteční další 2 závody ESC. Polská GP ESC 29.08.20. 26.09.20. XNUMX v Zielona Góra (PL) a závod „KR automation“ na Harzringu XNUMX. XNUMX. XNUMX. Registrace a vstup na www.eurochallenge.de

Děkujeme pomocníkům a organizátorům a SCK za podporu.