1. místo pro Thomas Heck (TEAM HSR /SCOOTER CENTER) na pryskyřičném prstenci

, ,
Pryskyřice RH-Scooter-Cup

Prstencový prsten RH-Scooter Cup 2010

25.7. Pryskyřičný prsten

Minulou neděli se na Harzringu za skvělého počasí uskutečnil druhý ze čtyř závodů RH-Scooter Cup 2010.

Jelikož mám Velikonoce na první akci poháru 1. a 2. místo„I tentokrát jsem se chtěl umístit v top 3! Tentokrát se jela jiná varianta trasy, což byla velká zábava.

Ranní trénink proběhl díky novým dílům Scooter Center a pneumatiky Sava velmi dobře. Dokázal jsem to přesně za 7/100 s. Za Philipem Hasemannem zajištěna výchozí pozice 2 ze 17 řidičů!

Po polední pauze začal hned první závod. Začátek prvního závodu se moc nepovedl, a protože si někteří jezdci vždy myslí, že závod vyhrají v první zatáčce J, byl jsem po startu až na 4. místě. Trvalo mi pak nějaký čas, abych Philipa předjel Hasemann a ujal se vedení. bohužel

O kolo později v pravé zatáčce mi přední kolo vyklouzlo a já spadl.

Naštěstí se nic nezlomilo ani se mnou, ani se skútrem a mohl jsem pokračovat v závodě na 8. místě. S dobrými časy kol (Nejrychlejší závodní kolo) Krátce před cílem jsem dokázal předjet Oktawian Jezierski, a tím jsem dokonce skončil druhý za Philipem Hasemannem!

Druhý odpolední závod pro mě začal stejně jako první - po startu opět na čtvrtém místě. Pak jsem ale mohl své soupeře znovu předběhnout a dostat se do vedení. Tentokrát jsem mohl okamžitě vytáhnout malý náskok, takže jsem tento závod vyhrál před Philipem a Oktawianem.

Vzhledem k tomu, že jsme s Philipem každý vyhráli běh a skončili druzí, byl pro průběžné pořadí dne použit nejlepší čas na kolo, a protože jsem v obou závodech zajel nejrychlejší kolo, dostal jsem také průběžné pořadí dne. Vyhrála třída 2 70 ccm.