,

Wittgenborn IDSM 2010

Po dlouhé 6týdenní přestávce to konečně začalo být vážné.

Závody 5 a 6 se konaly minulý víkend na motokárové dráze ve Wittgenbornu!

Tentokrát byly pracovní týmy z třídy 3 POLINI a Fáze 6 z Itálie jako hostující předkrmy, kteří předvedli opravdu dobrou show! Oba závody vyhráli oni, i když těsně.

Sobota byla jako vždy tréninkový den. Využil jsem volného tréninku k provedení několika nových Variomatické části od bgm na testy, které také hned fungovaly perfektně. V odpoledním tréninku jsem skončil na 3. a 5. místě, s čímž jsem byl velmi spokojený.

Závodní neděle se mi už tolik nepovedla. V ranní rozcvičce běžel můj běžec velmi dobře a bez problémů. Ale pak, právě včas na první závod z druhého kola, můj motor začal přestat zrychlovat ze zatáček a po náročné jízdě jsem se dokázal zachránit na 8. místě - takže omezení škod!

Během 3 hodin mezi závody jsem se pokusil najít závadu na skútru a byl jsem si jistý, že jsem to našel se špinavým palivovým filtrem. Ve druhém závodě jsem bohužel musel zjistit, že to není příčina, a protože motor stále více selhává, přišel jsem jen jedenáctý. Je to škoda, protože jinak to tam byl skvělý víkend.

V pondělí / úterý po závodě byl běžec kompletně rozebrán na jednotlivé části, ale nebyly zjištěny žádné závady. Nyní si myslím, že část zapalování vnitřního rotoru musí být vadná a nahradí ji novým. Doufejme, že výpadky při příštím běhu nebudou do dvou týdnů.

Závody 7 a 8 se uskuteční 10. července 11.7.2010 na motokárové dráze v Dahlemer-Binz.