příspěvky

Závody motorových skútrů Mangy Cours

Vyzvěte Scootenthole

Projektujte Pavla na 10hodinovém závodě v Magny-Cours

Konečně byl zase čas! Po něčem, co vypadalo jako věčnost, ve které musely být zrušeny různé dálkové závody, naloženo Tým Scootenthole od 12. září do 10hodinový závod do Magny-Cours A. Plni očekávání jsme následovali Projekt Paul - kromě dalších asi 30 týmů - jejich výzva.

Od posledního závodu uplynulo hodně času, čas, který šéf týmu Dennis neztratil. Věnoval se tedy - s velká podpora od Scooter Center - konstrukce zcela nové závodní koloběžky, šestého Paula od založení týmu v roce 2015. Základem byl bývalý PLC-Racer, V50, se kterým Andy již roky startoval v ESC. Skútr, rozebraný na jednotlivé části, byl od základu přestavěn a vybaven velkým výkonem. Po celodenním testování na testovací lavici byl Paul číslo 6 se startovním číslem 6 připraven na svůj závod ve Francii.

V sobotu, den před závodem, bylo na programu mnoho. Kromě stavby jámy a technické přejímky bylo třeba provést závěrečné úpravy během tréninkových jízd před kvalifikací, ve kterých jsme vlastně skončili na prvním místě - test byl zvládnut, závod mohl přijít!

Vzrušujících 10 hodin v Magny-Cours

V neděli brzy ráno zazvonil budík. Čím více se závod blížil, tím větší tréma narůstala – nejen mezi jezdci, ale nakazila všechny. Takže na trať, Paul ho probudil a posadil Felixe do kombi. Do této chvíle šlo vše hladce. Asi deset minut před startem – už jsme byli na pozici – jsme si všimli, že Paul „pouští“... Bez přílišného přemýšlení a bez ztrácení času jsme se vrátili do boxů. Důvod byl nalezen rychle: šroub na krytu spojky nebyl dostatečně utažen. Naštěstí to nebyl velký problém, pouhých deset minut zbývajících do spuštění nestačilo k vyřešení problému. Start tedy proběhl bez Paula, který začal stíhat až o půl kola později s Felixem.

Startér za startérem, ti dva začali zezadu rolovat pole. Dorazili jsme na pozici 17, smůla nás opět dostihla, když nám membrána vletěla do obličeje. S tím spojený pobyt v boxech nás stál šest míst, takže jsme opět začali stíhat z 23. místa.

Když dorazili na 14. místo, gumový karburátor si myslel, že by to bylo vhodné období, aby bylo číslo trochu vzrušující a spontánně se rozdělilo s karburátorem. Řidič Andreas byl nucen vytlačit Paula mimo trať do již známé jámy. Vybaven další svorkou se vrátil do závodu, aby nahradil ztracená místa. A tentokrát by to mělo fungovat! Andreas, Felix, Thomas, Andy a Wolfi se tým po týmu a kolo po kole propracovali až k Místo 1! Zbývající půldruhé hodiny to bylo "jen" ubránit - nelehký úkol, protože jsme od francouzského týmu "Superbordel" nedostali nic zadarmo. Jezdci, kteří byli také velmi silní, se nám svým rychlým PK stále nebezpečně přibližovali.

Nenechte se teď mýlit...

K (plánované) poslední výměně jezdce došlo 40 minut před cílem. Andymu se podařilo pozici udržet a Andreas vyrazil na poslední stint, když se o necelých deset minut později rozsvítilo červené světlo. Opuštěná rasa. Všichni jezdci z boxů. Ale kde byl Andrew? Sanitka a servisní vůz sprintovaly na trať směrem k části, která nebyla vidět z boxů. Minuty plynuly a vlekly se jako guma. Sanitka opustila trasu jako první a projela přímo do zdravotnické zásobovací místnosti, následovaná služebním vozem naloženým naším číslem 6. Na okamžik se nám zastavila srdce.

Část týmu se hned běžela zeptat na Andrease, ostatní běželi do služebního vozu. Andy měl stále na sobě oblek a popadl svou helmu, zatímco Dennis, Thomas a Felix Paul provedli rychlou kontrolu a začali znovu. Jezdci z ostatních týmů byli na startovních pozicích hned vedle nás a čekali na vypuštění zpět na trať. Andy se přidal, mohlo by se vlastně pokračovat! Pořád jsme byli ve vedení o dobrá dvě kola a Andy po nervydrásajících deseti hodinách protnul cílovou pásku s Paulem na prvním místě!

Při slavnostním předávání cen to bylo pro Project Paul dosud přínosem nejnapínavější závodní víkend šťastný konec, protože Andreas se mohl zúčastnit - navzdory silné bolesti v rameni - a získat svou vlastní trofej: s časem Má nejrychlejší kolo za 1.29.3 minuty shořel do asfaltu!

Poháněno Scooter Center

Děkujeme Scooter Center, která nás po celou dobu podporuje s dodávkou dílů, jakož i naši příznivci KR Automation, Egig Performance a FalkR, bez nichž by stavba takového vozidla nebyla možná bez dalších okolků. Rádi bychom také poděkovali organizátorovi, který tuto skvělou akci navzdory nepříznivým okolnostem realizoval, a samozřejmě všem ostatním týmům za poctivý závod! Je pro nás vždy velkou ctí, že můžeme tuto vášeň sdílet s přáteli. Díky moc za to!

Výsledky_Magny-Cours_2021

Setkání Vespa t5

Vespě T5 je 30!

Musíme to oslavit! Ale na rozdíl od toho, co byste mohli očekávat, velká párty se v Itálii nekoná.

Náš Tým přátel T5 France z Francie oslavte Vespu T5 s honosná párty a jste zváni. Více informací již brzy zde:

Vespa T5 30 Informace o schůzce

Scooter Center je hlavním sponzorem

S radostí vám můžeme oznámit, že jsme Hlavní sponzor tam mohou být. Každý návštěvník tedy dostane jeden Scooter Center / bgm Uvítací taška s klíčenkou atd.
To přispívá na vlastní show a do tomboly Scooter Center jeden 23 zubů Spojka Vespa bgm Superstrong a sada bgm PRO SC tlumič v ušlechtilé černé, oba samozřejmě dokonale ladí s Vespa T5!

Náhradní díly pro Vespa T5 najdete zde: Náhradní díly Vespa T5

25 let modelu Vespa T5 Blahopřejeme Vespě T5 k 25. narozeninám! - motor s pěti nadproudy (Traversi5) ...Července 12 2011blog.scooter-center.com

Závod Vespa a zahájení ESC v Mirecourtu 2014

NA VESPA NA 135 KM / h KŘIVKOU

Závody Mirecourt Vespa a Lambretta 2014 ve Francii

Byl to další skvělý závod Vespa této klasiky: To Vyzvěte Scootentole Závod v Mirecourt současně se začátkem sezóny ESC (European Scooter Challenge).
Setkali se zde, respektive nejlepší závodní jezdci Vespy a Lambretty z celé Evropy zusammen a oslavili tuto událost o prodlouženém víkendu Letnic.

Výzva + Mirecourt + 2014 + 531

120 Starter k tomu musel postoupit Vesparennes Registrovaný. Většina z nich dorazila brzy, aby mohli ve čtvrtek začít trénovat na trati. Nutný byl také trénink, Mirecourt nabídl letos zajímavou novinku s rychlou zatáčkou před domácí rovinkou. Lovili tam i nejrychlejší řidiči více než 135 km / h na vaší klasické Vespě nebo Lambrettě přes KURVE!

6f7q

Se slabým deštěm v pátek se počasí změnilo v perfektní závodní den v sobotu: suchá trať a žádné vážné nehody.

LADY RACING

Vysoký počet „Scootergirls“ na Vespě byl skvělý 13 předkrmů ve třídě C7 / K7. Třída C25 / K5 měla 39 účastníků.

pc1z

Tombola

Po slavnostním ceremoniálu opět následovalo od SCOOTER CENTER tombola sponzorovaná pro účastníky. V sobotu na večírku panovala výborná atmosféra, kdy koloběžkáři z celé Evropy mohutně oslavovali!

VÝSLEDEK

ZVLÁŠTNÍ CENY

* Fairplay trophy: George Luthy (CH) # 346
* Nejlepší skútr: Jentsch Mark (DE) # 190
* Nejlepší nováček: Maxime Gauthier (FR) # 294

7m²

"Ještě jednou děkuji SCOOTER CENTER za podporu Challenge Scootentole!"

Spousta skvělých obrázků od Michela Lemarieho ( http://michel-lemarie.fr ) a od ostatních najdete zde: zde http://scootentole.org/phpbb3/viewtopic.php?f=51&t=104885&start=120

Vyzvěte Scootentole

Francouzská scéna skútrů

sootentole.org ve Francii je protějškem „GSF“ v Německu.

Tým Scootentole

A kluci ze Scootentole organizují závodní série pro klasické koloběžky ve Francii Vyzvěte Scooterntole -> Takže protějšek ESC v Německu.

Tyto události jsou skutečným znakem francouzsko-německého přátelství: například běh ESC se koná jako součást Scootentole Challenge. Němečtí řidiči vozí brambory a pivo, žábu Fanzosen a víno ... ;-)

Vyzvěte Scooterntole

Zvláštní atmosféra na závodech už dávno přestala být zasvěceným tipem a tak v závodech oddílu Scootentole lze najít stále více německých předkrmů. Že Scooter Center podporuje Scootentole od začátku a každý rok získáváme skvělé obrázky jako poděkování, všechny Scooter Center Budovy visící na zdi.