příspěvky

Podruhé se 2 hodinový podzimní závod uskutečnil 29.09.2012. 11. XNUMX v rakouském Rechnitzu.

V rámci vytrvalostního šampionátu je kromě jarního závodu a vytrvalosti v Maďarsku podzimní závod také koncem sezóny ve vytrvalostní třídě.

V pátek Rychlostní aréna lze stále trénovat celý den.
Dost času na to, abyste poznali asfaltový koberec a ten nový Podvozek BGM na náhradním vozidle.

Naším firemním vozidlem byla opět naše osvědčená PK, se kterou jsme již bojovali na mnoha dlouhých tratích.

Vybaven a Polini Evo, Aspirátor rychlosti slámy, Klikový hřídel BGM a Velká Bertha, měli jsme k dispozici spolehlivých 24 HP a 20 Nm k dokončení 11 hodin.

Jediná 970 m dlouhá trasa se 16 zatáčkami, střídající rychlé a extrémně pomalé úseky, si od řidičů a materiálu vyžádala hodně. Skutečnost, kterou jsme se museli bolestivě naučit v pozdějším průběhu závodu.

Zpráva o počasí na celý závodní víkend slibovala hodně slunce a hlavně žádný déšť.

Takže po dešťových výletech v Maďarsku a Magny Cours opravdová lahůdka na finále sezóny - mysleli jsme ...

Ukázalo se sobotní ráno s několika mraky a očekávání na východ slunce bylo velmi velké.

Poté, co jsou řidič a vozidlo připraveni vyrazit a byla zřízena čerpací stanice,

všichni jsme se těšili na začátek Le Mants v 7:30.

Podzimní závod 2012

Když jsme začali od 11. místa na roštu, mohli jsme se v dalším průběhu závodu dostat na 3. místo prostřednictvím hry na pneumatiky, když začalo pršet.

Došlo k mnoha napínavým duelům a častým změnám pozice, a to nejen v prvních řadách.

Bohužel, 3 hodiny před koncem závodu, opotřebení překazilo naše plány.

Brzdové destičky se po 8 hodinách vzdaly své služby na vozidle a musely být vyměněny.

Celkově tato zastávka trvala přibližně 8 minut, takže náš náskok na 4. místě umístěném týmu Chili Racer zmizel s 5 koly a my jsme nyní museli zahájit závod, abychom dohnali 5. místo, 2 kola za sebou.

Navzdory všem pokusům byl náskok na vytouženém pódiu nyní nedosažitelný. S polštářem několika kol na 6. místě jsme se půl hodiny před koncem závodu rozhodli jet bezpečně a bez pádu domů a po 11 kolech jsme 532. závod dokončili na 5. místě.

Když se ohlédneme zpět, můžeme říci, že to byl nejnapínavější závodní víkend a úspěšné zakončení této sezóny.

Děkujeme všem, kteří pracují na organizaci a realizaci této závodní série.

Děkujeme našemu sponzorovi Scooter-Center a všem, kteří nám pomohli v sezóně 2012.

Uvidíme se na trati - 2013!

Termíny pro Jaro - a podzimní závod už jsou si jistí ...

Dennis, Alex, Robert, Torsten

3. a 4. den jsme se přes Bordeaux vydali do surfové mekky Hossegoru. S nejlepším surfovacím počasím úspěšná změna.

Odtud jsme pokračovali do Španělska. Pak by bylo hotovo „rychle“ přes Pyreneje a 1600 km.

Pyreneje byly hotové a teď to bylo doma přímo do Zaragozy.

O 2 dny dříve, než bylo plánováno, jsou naši 2 evropští cestovatelé před okruhem „Internacional de Zuera“. Teď doufejme, že se pořadatelé rychle ukážou ;-)

Přejeme našemu týmu mnoho úspěchů ve 24hodinovém závodě a doufáme, že cesta domů bude stejně skvělá jako cesta tam.

Prázdniny v Maďarsku Vol.2 bylo mottem minulého víkendu!

Ve čtvrtek v noci jsme jeli po 1.097 km trase a po 12 hodinách cesty jsme dorazili na Panonia Ring. Už se tam našlo pár přátel a s velmi letními teplotami jsme měli možnost ve čtvrtek a v pátek trénovat na motokárové dráze.

Kromě našeho dálkového týmového skútru (PK XL2 s válcem Polini EVO) jsme měli s sebou Alexe a Dennise, jejich závodníka třídy 1, a také mého starého závodníka v novém vzhledu pro třídu 2. Kromě nových úprav podvozku jsme v sobě měli ještě nějaký výkon Parmakit W Force našel a tak jsem byl zvědavý, jak se dá řídit nový / starý skútr.

Většina týmů / jezdců dorazila v pátek, poslední v sobotu ESC běží fronta a jedna na neděli 6h závod bylo na programu!

Jsem Samstag
Pro všechny pak byly další 3 tréninkové jednotky a mistrovské závody začaly ve 14:00!

Zde je třeba zmínit, že ve třídě 2 řidič Markus Angleiter (Tým Stoffi) zajel nejrychlejší závodní kolo všech dob, a tím rychleji falc Pracuje řidič Hilton!
Celkově byla úroveň času na kolo velmi vysoká a jelo se dokonce i na skútry jedné třídy pod minutu. (Výsledky viz http://eurochallenge.de/)

V neděli
stál to 6h závod dne, jako 2. běh poháru na dlouhé vzdálenosti. (Skládá se z Springrace; Maďarsko a Fallrace)

V loňském roce se jel 4h závod na motokárové dráze a letos byl zvýšen na 6h! Teploty byly jako loni - EXTRÉMNĚ horké - pro člověka a stroj!
Počínaje 19. pozicí jsme se dokázali důsledně propracovat vpřed a po 3 hodinách jsme byli dvanáctí! Bohužel jsme jednou ztratili karburátor a podruhé jsme ho museli znovu připojit po prasklé hadicové svorce na gumě karburátoru karburátor opravit! Poté se měl držet a tak z toho nakonec bylo pěkné 10. místo. Neměli jsme pokračovat v jízdě s touto přední brzdou mnohem déle, protože by to trvalo maximálně 10 minut!

V celkovém pořadí
jsme nyní na 7. místě a doufáme v podzimní závod pro dobrý výsledek.

Po vychladnutí 2 v restauraci po cestě jsme museli CENTRUM SKÚTRU Poté byl autobus znovu naložen a téhož dne odjel v 11 hodin domů.

Zde tedy ještě jednou DÍKY VŠEM našim sponzorům !!!

S ohledem na to vzhůru podzimní závod

DART Racing Team

RUN & RACE 2011

Výlet opravdu stojí za to. Běh i pocit RACE se zde jedinečným způsobem mísí.

Cestovali jsme s novými aktualizacemi v našich zavazadlech, stejně jako loni, se zkušební lavicí SCOOTER - CENTER, abychom „zkontrolovali“ koloběžky standardní třídy a dali každému příteli na koloběžce, který cestoval, příležitost změřit jejich výkon.

Toho se v pátek a sobotu dobře využilo a po celý víkend bylo naštěstí dobré počasí.

V pátek večer se také slavily barové sporty v různých třídách a tedy o něco později pro jednoho nebo druhého závodního jezdce.

Další den se zdálo, že slunce ve skutečnosti převládá, až na pár kapek v poledne se nedalo proti počasí nic říct a atmosféra byla prostě skvělá.

Tento víkend bohužel došlo k 2 vážnějším nehodám, ale pokud vím, oběma řidičům se opět daří lépe a je třeba zmínit, že tyto nehody nebyly způsobeny vnějšími vlivy. Přesto existuje určitý rizikový faktor, a proto musím říci RESPECT vůči opravdu rychlým klukům, kteří všichni smetli závodní dráhu na méně než minutu.

Stejně jako v Mirecourtu jsme byli zastoupeni ve třídách 1 a 2 a v tuto chvíli jsme stále ve středu pole, protože rychlost v zatáčkách lze zlepšit. ;))

V tomto smyslu do Wackersdorfu nebo Maďarska

TÝM DART RACING

Vespa závodí v MirecourtuESC jde do Francie

Potřetí jsme navštívili naše přátele z Scootentol (Francouzi GSF), s nimiž se letos v Mirecourt / Francie bude konat běh ESC.

Jako obvykle jsme to měli SCOOTER CENTER Zkušební stolice zde a letos dorazil na závodiště i za toho nejúžasnějšího počasí.

Někteří využili den můstku a přijeli už ve čtvrtek, aby měli dostatek času na přípravu na sobotní závody.

Akce byla znovu velmi dobře organizovaný, nádherné prostředí a v mých očích jedno z nejkrásnějších, ale také velmi vyčerpávající trasa ESC.

V sobotu celý den svítilo slunce a naštěstí se po zbytek dne kromě násilné kolize nic horšího nestalo.

Startovní pole bylo největší od založení ESC a mělo kolem 150 startujících Francie, Rakousko, Německo a Nizozemsko barevný mix k tomu.

Dennis řídil jeho Polini EVO s 51 hřídelemi rotačního ventilu Polini & Franzův výfuk.
Alex ditto s Polini EVO s 51 hřídeli Mazzucelli a ojnicí 105 BGM, membránovým sacím potrubím a kouzelným výfukem.
Torsten Parmakit W Force s 54 BGM vlna & Velký výfuk Bertha.
Všechny tři závodní koloběžky jsou s Spojka MMW Hartz 4 vybavený a jeden Vespatronická.

Letos jsme poprvé začali v ESC ve třídách 1 a 2 a byli jsme s našimi výsledky velmi spokojeni.

Špatné počasí se naštěstí přesunulo přes motokárovou dráhu pouze k večeru, a tak jsme v sobotu večer mohli s klidným svědomím vyrazit domů.

Ještě jednou děkujeme našim sponzorům!

V tomto smyslu: vidíte se / na trase

Dešťová bitva v Rakousku
„DART Racing Team“ zaujímá 12. místo ve dvanáctihodinovém závodě v Rakousku

V St. Veit an der Glan / Korutany se „jarní závod“ konal podruhé na zkušební dráze ÖAMTC. Jelikož letošní závod měl být o čtyři týdny později než loni, těšili jsme se na příjemné jarní teploty - omyl, jak se ukázalo.

S deštěm a teplotami kolem 8 stupňů začali všichni ráno 40 přihlášených závodních týmů přesně v 7.00:XNUMX Souhra mokrých a suchých etap trvala celý den. Naštěstí jsme na závodění měli dobré pláště do deště (Sava „Monsun Racing Soft“), ​​díky kterým byla jízda mnohem bezpečnější i za mokra. Čtyři výměny pneumatik mezi pneumatikami na sucho a na dešti se vyplatily, vyšší počet kol nás posunul tak daleko dopředu!

Menší poruchy, jako jsou vibrace zástrček a setrvačník bohužel nám vzal drahocenný čas. Přesto bychom mohli třetí nejlepší německý tým s našimi 22 PS POLINI Litinový motor s 33 Keihin a Výfuk „Franz“ jeden velmi potěšující 8. místo vjíždět!