2009. a 1. jízda IDSM 2 4./5. Dubna v Templinu

,

p40501312009. a 1. jízda IDSM 2 4./5. Dubna v Templinu

Právě včas Začátek sezóny IDSM 2009 Na motokárovém okruhu v Templinu přišlo jaro se spoustou slunce a teplotami až 22 stupňů.
Nejlepší podmínky pro mě, s podporou SCOOTER CENTER a Sava, aby poprvé skutečně otestovali nově postaveného běžce 70 ccm!

V sobotu ráno byl vyhlášen volný trénink, kde jsem nejprve nastavil motor a podvozek pro rychlou motokárovou trať.
Zvládl jsem nastavení pro kvalifikaci, která následovala, a byl jsem velmi spokojený s mými časy kolem jedné minuty. Startovní pozice 5 z 22 účastníků ve třídě 2 /70 ccm byla odměna!
V sobotu večer bylo ve výběhu ještě docela útulno, dalo se hodně vyprávět o tom, co se přes zimu stalo a skútr byl přestavěn.

V neděli v závodě, po rozcvičce v 9 hodin ráno, jsem odstartoval svůj první závod. Na startu jsem dokázal dobře obhájit 5. místo, ale rychle jsem si všiml, že mi motor neběží tak dobře jako v sobotu, protože v neděli bylo chladněji.
Celý závod jsem tvrdě, ale velmi spravedlivě bojoval s Kevinem Chadrysiakem o 5. místo. Kevin dokázal nakonec lépe využít kolo a zachránit si tak malý náskok před cílovou páskou. Šesté místo pro mě bylo dobrým začátkem sezóny!

Před 2. závodem jsem upravil nastavení karburátoru na chladnější teploty, což byla dětská hra se sadami trysek a jehel BGM a fungovalo to opravdu dobře.
Začátek 2. jízdy bohužel dopadl špatně, protože přede mnou ve druhé zatáčce po startu spadli dva závodníci a já musel uniknout jako 4.. Po prvním kole jsem byl tedy jen na 20. místě, ale díky pneumatikám Super Sava jsem se mohl opět rychle posunout vpřed. Honička s 58 časy na kolo byla opravdu zábava a 3 kola před koncem jsem byl zpět na 5. místě. Bohužel jsem v předposledním kole spadl na jediný prokluz pneumatik celého víkendu, ale dokázal jsem pokračovat a v cíli zachránit 6. místo.

Celkově jsem se začátkem sezóny velmi spokojen a doufám, že to bude takto pokračovat i nadále?

Další závod se pojede 25. / 26.4.2009. dubna XNUMX v Zielona Gora / Polsko.