Scooter Center Tým vyhrává nejtěžší závod Vespa

24hodinový závod Vespa v Zueře

24h_2013_resistance_155-impJe to jako dva roky předtím GSF /SCOOTER CENTER - Závodní tým Cestoval s některými z nejlepších pilotů EuroScooterChallenge (ESC) na nejtěžší závod Vespa roku: 24hodinový závod v Zueře, pořádaný týmem Vespa Barcelona (TVB).
Tým tradičně vystupující v Zueře jako „tým Německa“ se letos skládal z téměř stejných členů jako v předchozích letech. Navíc k Scooter Center Pravidelnými piloty Andreasem Putzem a Michaelem Betzem byli opět Christian Kachel a Jens Fischer, doplněni nováčkem Maikem Perschem ... a tedy čtyřmi šampiony ESC. Jako nový manažer týmu měl Jens Wolters v ruce všechny struny.

S ohledem na vítězství z předchozího roku, ve kterém bylo možné souběžně dosáhnout nejrychlejšího kola, vítězství ve třídě a celkového vítězství, byla laťka velmi vysoká. Aby byl tento požadavek splněn, byly přípravy zahájeny velmi brzy. Vzhledem k tomu, že se závodní skútr 2012 vrátil do Německa pouze jako plechový plech po havárii vytrvalostního závodu v Magny Cours v říjnu, přestavba začala v listopadu. Koloběžka byla postavena podle principu funkce, který zohledňuje ponaučení z předchozího roku, protože správná příprava zabraňuje špatnému výkonu. Nebo něco takového.

Krátký přehled funkcí koloběžky:
Rám vyztužený v místech ohrožených pádem a opatřený nárazovými podložkami
25litrová nádrž v průchodu se systémem rychlé nádrže
Brzdový systém ve vytrvalostním nastavení s radiálním brzdovým čerpadlem pro brzdění bez únavy
Xenonové světlomety
Elektrika se čtyřmi samostatnými obvody pro osvětlení, poziční světla, boxovou komunikaci a palubní přístroje s redundantními součástkami
Časovač kola

Nastavení motoru byl navržen pro absolutní trvanlivost:

IMG_1288_zps9776839f-impPoté, co byl skútr v pátek přizpůsoben klimatickým podmínkám v Zueře a podvozek byl přizpůsoben kompromisu požadavků různých pilotů, byla kvalifikace v sobotu ráno.
Protože ve 24hodinovém závodě má startovní pozice menší význam a koloběžka by měla být co nejvíce ušetřena, byl skútr po dosažení druhého místa vrácen zpět do boxů na závěrečnou kontrolu před závodem. Zde byla na pístu brzdového třmenu zjištěna mírná netěsnost, načež byl na bezpečnou stranu nainstalován připravený náhradní brzdový systém (brzdové čerpadlo, brzdový třmen vč. Potrubí předvzdušněné).

Ve 12 hodin závod začal v sobotu GSF /SCOOTER CENTER Racing Team byl v prvních hodinách na druhém místě. Během této doby „Laranja Team Racing“ velmi úspěšně obhájil první místo, které bylo na silnici s 24 HP 100 cm válcem Yamaha RD80 s vodním chlazením a trvalým 13000 XNUMX ot / min. V tomto bodě maximální respekt k této koncepci motoru!
Se změnou řidiče na Andrease Putze v časných odpoledních hodinách také dosáhl na první místo, které dokázal do konce svého působení rozšířit o dvě kola dopředu. V průběhu odpoledne Andreas Putz a Maik Persch dvakrát vytvořili rekord kola, který však musel být večer předán Johannesu Kachelovi (bratr člena týmu Germany Christiana Kachela) z Team Heives. Přesto se ani po udržovací zastávce v 19 hodin vedení nevzdalo, i když náskok v té době kvůli silné konkurenci činil pouze jedno kolo (druhé místo Laranja, třetí místo Heives).

Ve 23 hodin v závodě nastal zásadní zlom: skútr rozdělil celou svou zásobu převodového oleje na trať, což vedlo k masivnímu vzletu v rychlé pravé zatáčce po startovní / cílové rovince. Maik Persch, který byl v té době na trati, dokázal vyhrát GSF /SCOOTER CENTER Udržování závodních skútrů na trati po mnoho let závodní rutiny. Výsledkem byla přibližně hodinová přestávka od závodění, během které byla trať vyčištěna od oleje. Tým využil tentokrát k vybavení skútru hlavním brzdovým systémem, který byl nyní opraven, a k obutí na nové pneumatiky.
Náskok byl průběžně rozšiřován pod vedením Jensa Wolterse po restartu o půlnoci, takže v neposlední řadě díky trvale silnému výkonu Christiana Kachela a Jense Fischera na začátku posledního stintu v 11 hodin byl náskok hodně přes 30 kol dopředu.

V 11:20 hod. závod a s ním třída a celkové vítězství už díky tomuto náskoku neměly obdoby ... ale nejrychlejší závodní kolo bylo stále v rukou Team Heives. Kolem této doby viděl řidič Michael Betz, který řídil závěrečnou etapu jako před lety, šachovnici od manažera týmu Jense Wolters s nápisem „P1, PUSH“. Pořadí bylo jasné, stejně jako v předchozím roce by měl být celý balíček přinesen domů: třída, celkové vítězství ... a také nejrychlejší závodní kolo. V pohodlné situaci, kdy už nebylo možné ohrozit vítězství, začal hon na nejrychlejší čas kola v nadcházejících kolech ... a úspěšně skončil. O něco později byl počítadlo 1:21:74, o půl sekundy rychlejší než Team Heives, kteří byli pod poruše kvůli poruše motoru a nemohli se už odrazit.

24h_2013_Siegerehrung_481-impVYHRAJTE TRIPLE!

Nejrychlejší kolo, výhra třídy, celková výhra.
GSF / SCOOTER CENTER Závod měl závodní skútr bez jediné vady 920 závodních kol a s nimi 1.564 kilometrů přežil v závodním trimu.

V poledne závod byl zamáván podle plánu, konečné umístění v celkovém pořadí jsou:
1. místo: Tým Německo - poháněno GSF / SCK
2. místo: Laranja Team Racing
3. místo: Rolando Motoroledo Racing

Tým Německo děkuje svému vedoucímu týmu Jensu Woltersovi za 28 hodin nepřetržitého špičkového výkonu, ostatním německým týmům (Heives, Dart Racing, Pussy Power) za skvělou spolupráci a příjemnou atmosféru! Jako vždy to byl večírek s vámi!

24h_2013_TeamGermany_489-impZvláštní poděkování patří místním španělským / katalánským, portugalským a francouzským týmům, které nás tak laskavě přivítaly mezi sebou! Málokdy bylo vidět takovou pohostinnost a upřímnou soustrast.
A samozřejmě v neposlední řadě neuvěřitelný tým z TVB Team Vespa Barcelona, ​​který nezištně organizuje závod neúnavnou prací a zvládá to s neuvěřitelnou profesionalitou!

Bez nadsázky je tento závod TOHLE vrcholem každé sezóny ... příští rok se určitě uvidíme znovu!