Vespa Circuito 125 1949

1949 - Vespa Circuito 125 1949

Motorsport jako marketing

Koncem čtyřicátých let se nejslavnější výrobci motocyklů se svými modely účastnili různých závodů, protože v tom viděli nejlepší možnou reklamu. Chtěli upoutat pozornost publika na motocyklový průmysl, aby přilákali nové potenciální zákazníky. Koloběžka Piaggio se v rámci této marketingové strategie zúčastnila řady závodů, ale nejen proto: Vespa 40 Circuito se osvědčila při zkoumání nových řešení, která následně vedla k úpravám standardního modelu. Závodní skútry Vespa byly kompletně ručně sestaveny specialisty v Piaggiu a závodily s nimi slavní piloti jako Joseph Cau a Dino Mazzoncini. Například Giuseppe Cau vyhrál závod Cronometro Catania Etna v roce 125 a získal první místo ve své kategorii (1950 ccm), zatímco v celkovém pořadí pilotů byl třetí po Guzzim a Benellim.