Závod skútrů Panoniaring - Maďarsko

,

Minulý týden se v Maďarsku konala Eurochallenge 2010 (Panoniaring)!

Program zahrnoval: volnou jízdu na motokárové dráze v pátek a v neděli, ESC běží v sobotu a 4hodinový závod v neděli. Kdo stále neměl dost, mohl v pondělí udělat 3krát 20 minut na trati GP!

Celkově vzato, napjatý program - nic jsme nevynechali.

V pátek večer jsme jeli s 10 lidmi a 7 skútry. Poté, co právě skončil 1000 kilometrů dorazili jsme ve 4 hodiny ráno docela vyčerpaní na totálně deštivý Panoniaring v Maďarsku.

Nicméně, koloběžky byly také představeny k prvním testovacím účelům / trase kolem poledne, někdy pronásledovány téměř 1000 m dlouhou motokárovou trasou. Využili jsme příležitosti, abychom naše koloběžky náležitě přizpůsobili podmínkám.

V sobotu jsme byli ve třídě zábavy a naše děvčata byla ve své třídě, ale naší prioritou byl 4. závod v neděli.

Náš Vespa PK-XL závodní válec ( 136 Malossi s 30 Dellorto Karburátor a 54 BGM Pro závodní klikový hřídel ) obdržel malou úroveň Evo ( Vespatronická Výfuk), na rozdíl od 12hodinového motoru na jarním závodě v dubnu, jsme projížděli zatáčky s asi 5 HP navíc.

V neděli, stejně jako předchozí den, ukázalo slunce svou nejlepší stránku, tj. Cítilo 40 ° na slunci, což vedlo k teplým lidem a strojům.

Začali jsme 4h závod se 3 týmy (1x tým dívek s 133 Polini , 1 x závodní tým Signs & Styles a my)…. Po 4 hodinách jsme mohli říci, že pro nás jako amatérské týmy byl celkově dosažen dobrý výsledek. Z 19 týmů, které odstartovaly, jsme skončili na 6. a 7. místě a děvčata na 9. místě. Tj všechny koloběžky vydržely až do konce a kromě malého pádu, spálení sluncem a vadných zapalovací svíčka byli jsme zachráněni před horším!

Abychom získali časový rozměr - nejrychlejší na motokárové dráze jeli necelou minutu, naše děvčata 1:02 a my 1:00 ... ale Michael Hilton (Falcův tovární řidič) zajel čas 53 sekund !!!

Další den, jak již bylo zmíněno, byl na programu velký kurz GP.

Tréninkový / kvalifikační běh a poté dva krátké závody po 20 minutách (cca 4 kola) - bohužel příliš krátké na to, abych si kurz opravdu zapamatoval. Z pohledu řidiče to za ty krabičky s tím rozhodně stálo Quattrini válce někdy jít ven. I přes BGM jsem byl bohužel přeložen příliš dlouho krátký 4. rychlostní stupeň , ale příště to víš a třeba se příští rok bude opakovat. Byl bych šťastný, i kdyby to byla dlouhá cesta.