IDSM 2009 11. a 12. kolo na Sachsenringu

003IDSM 2009
11. a 12. kolo na Sachsenringu

Po dlouhé přestávce v IDSM proběhly minulý víkend další závody na Sachsenringu.

Stejně jako loni tuto akci pořádal AMC Sachsenring opět velmi dobře a sluníčko si s ní také pohrálo s 22 C °!

V sobotu po technické přejímce byly ve volném tréninku vyhlášeny koordinační práce pro rychlý kurz. Protože je na trati čistý závodní povrch, rozhodl jsem se pro tvrdší pneumatiky Sava MC31, což je také velmi dobré Ohřívače pneumatik BGM pracoval.
Ve dvou kvalifikačních sezeních jsem dokázal získat 22. místo z 7 jezdců.

První závod pro nás se jel v sobotu večer.
Pro mě to bylo krátce před startem opravdu hektické, protože 3 minuty před startem se můj startér zablokoval v ozubení a já už nemohl přimět běžce, aby běžel. Rychle tedy sejměte kryt vario, zašroubujte druhý pastorek kladivem a kryt zašroubujte zpět. (Ještě jednou díky mé přítelkyni Anitě, která mi opravdu pomohla) Dostal jsem se do zahřívacího kola v úplně poslední vteřině!
Hned poté jsem opravdu pokazil start, ale dokázal jsem se sebrat a pak jsem zajel pěkný závod s Ralfem Wulfem (jel ve třídě 180 ccm). Na konci závodu jsem získal dobré 6. místo.
Večer byl opraven vadný Kickstarter a bylo provedeno útulné grilování a po 1–2 pivech jsme šli „včas“ o půlnoci spát!

V neděli po rozcvičce přišla na řadu druhá jízda. Tentokrát jsem s Kickstarterem neměl problémy a start byl lepší. Bohužel jsem kvůli dvěma zpomalením brzy ztratil kontakt se skupinou přede mnou, takže jsem jel celkem klidný závod. 7. místo ve 2. běhu pro mě bylo úplně v pořádku

Pak bylo načase se sbalit a jet 550 km domů a se zácpou jsme byli zpět domů v 7,5 hodin po 11 hodinové jízdě.

Poslední dva běhy IDSM a závěrečná párty se uskuteční 24.10.2009. října XNUMX na motokárové dráze v Schönerlinde.