Zielona Gora - Polsko IDSM 2010

,

Dne 9/10 Ať se opět rozjel 2. závod na IDSM v Zielona Gora.

Protože svah v Polsku je jednou z nejlepších tras IDSM, bylo mi to umožněno 650Km To, jak se tam dostat, samozřejmě nechybí. Akce byla opět dobře zorganizovaná a kromě výpadků proudu během nocí nebylo co kritizovat.

V sobotu, po 2 hodinách volného tréninku, měla jako vždy proběhnout dvě měřená cvičení. V 1. Qualli byl můj motor bohužel stále příliš pomalý a s Místo 7 Taky jsem nebyl úplně spokojený. Ve druhém tréninku to bylo mnohem lepší. S Místo 4 z 19 startujících jsem si stále zajistil místo v první řadě!

V sobotu večer jsme se pohodlně sešli u táboráku u piva a „benzínových řečí“ - než jsme šli spát.

Po rozcvičce v neděli ráno byl na programu první závod ve třídě 12 palců. Začal jsem skvěle a v prvních zatáčkách jsem byl druhý. Bohužel jsem tuto pozici nemohl dlouho vydržet a po osamělém závodě jsem projel cílem na pátém místě. Zvítězil Kevin Chadrysiak před Maxem Moutschkou.

Ve druhém závodě jsem vzhůru od začátku Místo 4 jel a poté měl za sebou celý závod Philipp Winkel (šampion 180 ccm 2009). V předposledním kole mi v rychlé zatáčce najednou uklouzlo zadní kolo a já spadl. Jelikož byl Philipp jen pár centimetrů za mnou, už se nemohl vyhýbat a také musel jít k zemi. Naštěstí jsme mohli oba pokračovat a já jsem za Philippem Místo 5 dostal do cíle.

Celkově jsem byl se závodním víkendem spokojen a po dlouhé cestě domů (zpět domů v 0:6.30) jsem se v pondělí ráno v XNUMX:XNUMX vrátil do práce!

Nyní zbývá několik týdnů do dalšího závodu na výměnu vadné kapotáže a některých dalších dílů. Další závodní víkend se uskuteční 19. / 20.6. června. na motokárové dráze ve Wittgenbornu.