příspěvky

Vespa Racing Motorsport Park Bad Fischau

V sobotu 31. srpna V roce 2019 došlo MotorsportPark-Bad Fischau poblíž Wr. Neustadt si i přes extrémní vedra našel nový Záznam účastníka. Sám v Trofeu parmská souprava Challenger udělal 20 předkrmů při honbě za body do šampionátu. Kromě běžných rakouských jezdců jsme na startovním roštu mohli přivítat i nové tváře, tři jezdce z Itálie a jednoho startujícího z Maďarska.

Poháněno Scooter Center

Scooter Center / bgm jsou sponzoři a podpořte úspěšnou rakouskou závodní sérii Vespa!

Trasa se tentokrát jela po směru hodinových ručiček, což mnohým řidičům představovalo zcela novou výzvu. V tomto směru je průběh plynulý, ale zároveň je nesmírně obtížné najít správný bod pro předjíždění.

Celodenní vítězství na GP Scooter opět získal Paolo Birtele / Parmakit, za ním Christian Rapf / & je Racing Team a Andreas Russ / 16ers. Birtele nyní vede šampionát s 12 body a my se můžeme těšit na čí přízeň se dostaví v posledním závodě letošního šampionátu na Pista Azzurra v Jesolu, půjde ven.

Scooter GP Ltd. Tentokrát Günter Sedláček po vážném pádu v posledním závodě v Rechnitz Speed ​​Arena vyhrál velmi silným výkonem před Herbertem Sieglem a Julianem Köllnerem.

Vítězství ve třídě pouličních závodníků opět získal Christian Fleis před Christophem Carnielem a Hubertem Leitgebem.

Z obrovské startovní pole V Marken Cupu našeho hlavního sponzora Parmakitu byly boje o všechna umístění a dokonce o poslední mistrovský bod těžké porazit z hlediska napětí. Maiko Jandl z týmu JLP poprvé dokázal vyhrát jeden ze dvou běhů, což ho odměnilo druhým místem v denním hodnocení. Třetí místo na Trofeo Parmakit Challenger získal Kevin Höfler Team SFR. Tentokrát však vítězství připadlo Hornímu Rakousku Christophu „Stoffi“ Maierovi z týmu Stoffi’s Garage.

Finále sezóny 28. září 2019 v Jesolu

Těšíme se na finále sezóny 28. září 2019, které se uskuteční společně s italským Trofeo Parmakit Challenger na Pista Azzurra v Jesolu.

Poháněno Scooter Center: 31. srpna vstoupí VRA Cup 2019 do čtvrtého kola v Motorsport Park Bad Fischau.

Záznamy jsou pod položkou nabídky ODKAZ nyní možné.

Registrace začíná tentokrát v 08:00

Dopoledne probíhají volné tréninky a kvalifikační jízdy a po polední přestávce první závod pokračuje přesně ve 13 hodin.

Závody se konají ve 13:00 a 14:00 a v 15:00 a 16:00.

V 17:00 mohou řidiči všech tříd mezi sebou soutěžit v superfinále.

Slavnostní předání ceny a předání trofeje proběhne v 18:00 hodin.

Živé vysílání přes Facebook

Poprvé bude tentokrát také přímý přenos na Vespa Racing Austria Facebook page dát.

Harmonogram nadcházející akce najdete zde:

VESPA RACING AUSTRIA CUP 2019

ROZVRH * - 31.08.2019. XNUMX. XNUMX Motorsport Park Bad Fischau

08:00 Registrace a technické převzetí

08:30 až 10:30 Školení zdarma pro všechny třídy. Registrace a úspěšná technika. přijetí

10:40 instruktáž řidiče

11:00 až 11:30 Kvalifikace Trofeo Parmakit Challenger
11:30 až 12:00 Kvalifikační koloběžka GP & Scooter GP Ltd. & Automatický & Streetracer & Pitbike

* Změny vyhrazeny
** Body za výroční hodnocení VRA Cup 2019 získají pouze řidiči přítomní při předávání cen

Oliver Kluger Vespa Racing Nurburgrin 2009

Závod skútru na Nürburgringu 2009

Od roku 2004 se na Nürburgringu konají pravidelné závody skútrů.

Za tuto příležitost vděčíme MSC Porz, který v rámci kolínského kurzu nabízí „běh pravidelnosti“ pro klasické koloběžky. Pro většinu z nás to znamená: rovnoměrně plný plyn! ;-)

Das SCOOTER CENTER je od roku 2004 každý rok reprezentován závodním týmem.

V sobotu byl na suchu silný déšť SCOOTER CENTER Krabice grilovaná a zašroubovaná ve výběhu.
Znovu jsme mohli pozdravit mnoho přátel a známých tváří. Tvrdé jádro bylo vymeteno z boxu v 1:30 - vždyť první trénink byl v neděli v 10:40.

V neděli přišlo nejlepší počasí. Během tréninku jsme měli 20 minut na určení nejrychlejších jezdců a poté na určení startovního roštu. V první řadě mřížky byly 1 startéry z SCOOTER CENTER Tým (Harry Barlow a Christian Schneider).

Pokud bylo pěkné počasí, mohly být opravy a údržbářské práce prováděny pod širým nebem po prvním tréninku. Poté, co SCK Grill v poledne dal znovu vše, začal závod.

Zelené peklo si vybralo svou daň: ze 65 startujících se do cíle dostalo jen 45 (zrušení, žádné nehody)

Das SCOOTER CENTER Tým byl schopen zaznamenat několik úspěchů:

Místo 2 Christian Schneider (Hodnocení pravidelnosti)
Tanja Klugerová - nejrychlejší žena v oboru ;-)

Další schůzka na Nürburgringu pro klasické koloběžky je 13. září „Renoldus Sprint“

Das SCOOTER CENTER těší se!

Závody skútrů na okruhu Nürburgring v Kolíně nad Rýnem 2006

Konečně opět závody skútrů na Nürburgringu

Jsme závislí od roku 2004. Každý rok je to vrchol roku a v roce 2006 jsme byli opět s našimi klasickými koloběžkami Vespa & Lambretta na Nürburgringu, abychom se zúčastnili kolínského okruhu.

S rutinou zmizí vzrušení a vy se trochu uvolníte, což je také na večerních akcích plně patrné Scooter Center Týmová krabice. Někdo měl Vodka - šumivá zahrnuta. Zajímalo by mě, jak dokázali britští řidiči být ráno tak fit ... byla to další skvělá událost!

Závod na skútru na kolínském okruhu Nürburgring 2005

5. kolínský kurz - 1. května 2005

Motorsport Club Porz loni oslavil 50. výročí a my jsme mohli oslavit s našimi klasickými skútry - závodem na koloběžkách na Nürburgringu. Všichni účastníci byli nadšení, my také! Je tedy samozřejmé, že letos budeme pokračovat Scooter Center Tým byli znovu na začátku.

Je skvělý pocit stát na startu se svým skútrem a řídit, kde Niki Lauda, ​​Michael Schumacher a Senna již byli na trati. A nemusíme vám večer říkat nic o atmosféře a atmosféře s mnoha mezinárodními jezdci na koloběžkách a přáteli. Koloběžkáři zastavte :-)!

Závod skútru na Nürburgringu 2004

Na konci roku 2003 přišel nápad v roce 2004 ještě jednou Závody na koloběžkách na Nürburgringu abych mohl řídit. Bylo tam pár pravidel a spousta zábavy:

1. Vozidla pouze do roku výroby 1978 (všechny Vespa před PX, Servetta + ind. Do 78, NSU, HEINKEL atd.)
  2. Originální optika = plný rám a části těla patřící k modelu. Takže neřezané, kostrové nebo podobné a také žádné závodní barvy (pokud nejsou současné jako af-raypeed nebo supertune)
  3. dobrý, udržovaný stav. takže žádné matné černé krabice ...
  4. Díly důležité pro bezpečnost, jako jsou brzdy a pneumatiky, musí samozřejmě fungovat velmi dobře.
  5. některé změny na skútru, aby se zabránilo uvolnění částí vozidla během závodu (např. zajištěné vypouštěcí zátky oleje atd., ale o tom později)
  6. Motor a brzdy jsou zcela zdarma, tzn. vše, co funguje - kromě motorů třetích stran (automatické, motocyklové atd.) a jiných velikostí pneumatik nebo teleskopických vidlic z automatických atd.
  7. Omezení hlasitosti na 100 telefonů - takže bude opravdu hlasité ...
  8. Je řízen žádná rasa ale takzvaný běh pravidelnosti. to znamená, že vítězem se stává ten, kdo dokončí svá kola se stejným časem na kolo. v případě nerozhodného výsledku se vychází z věku vozidla; pokud stále existuje nerozhodný výsledek, vychází se z věku řidiče. Ale nebojte se, můžete jet rovnoměrně rychle