příspěvky

Závody motorových skútrů Mangy Cours

Vyzvěte Scootenthole

Projektujte Pavla na 10hodinovém závodě v Magny-Cours

Konečně byl zase čas! Po něčem, co vypadalo jako věčnost, ve které musely být zrušeny různé dálkové závody, naloženo Tým Scootenthole od 12. září do 10hodinový závod do Magny-Cours A. Plni očekávání jsme následovali Projekt Paul - kromě dalších asi 30 týmů - jejich výzva.

Od posledního závodu uplynulo hodně času, čas, který šéf týmu Dennis neztratil. Věnoval se tedy - s velká podpora od Scooter Center - konstrukce zcela nové závodní koloběžky, šestého Paula od založení týmu v roce 2015. Základem byl bývalý PLC-Racer, V50, se kterým Andy již roky startoval v ESC. Skútr, rozebraný na jednotlivé části, byl od základu přestavěn a vybaven velkým výkonem. Po celodenním testování na testovací lavici byl Paul číslo 6 se startovním číslem 6 připraven na svůj závod ve Francii.

V sobotu, den před závodem, bylo na programu mnoho. Kromě stavby jámy a technické přejímky bylo třeba provést závěrečné úpravy během tréninkových jízd před kvalifikací, ve kterých jsme vlastně skončili na prvním místě - test byl zvládnut, závod mohl přijít!

Vzrušujících 10 hodin v Magny-Cours

V neděli brzy ráno zazvonil budík. Čím více se závod blížil, tím větší tréma narůstala – nejen mezi jezdci, ale nakazila všechny. Takže na trať, Paul ho probudil a posadil Felixe do kombi. Do této chvíle šlo vše hladce. Asi deset minut před startem – už jsme byli na pozici – jsme si všimli, že Paul „pouští“... Bez přílišného přemýšlení a bez ztrácení času jsme se vrátili do boxů. Důvod byl nalezen rychle: šroub na krytu spojky nebyl dostatečně utažen. Naštěstí to nebyl velký problém, pouhých deset minut zbývajících do spuštění nestačilo k vyřešení problému. Start tedy proběhl bez Paula, který začal stíhat až o půl kola později s Felixem.

Startér za startérem, ti dva začali zezadu rolovat pole. Dorazili jsme na pozici 17, smůla nás opět dostihla, když nám membrána vletěla do obličeje. S tím spojený pobyt v boxech nás stál šest míst, takže jsme opět začali stíhat z 23. místa.

Když dorazili na 14. místo, gumový karburátor si myslel, že by to bylo vhodné období, aby bylo číslo trochu vzrušující a spontánně se rozdělilo s karburátorem. Řidič Andreas byl nucen vytlačit Paula mimo trať do již známé jámy. Vybaven další svorkou se vrátil do závodu, aby nahradil ztracená místa. A tentokrát by to mělo fungovat! Andreas, Felix, Thomas, Andy a Wolfi se tým po týmu a kolo po kole propracovali až k Místo 1! Zbývající půldruhé hodiny to bylo "jen" ubránit - nelehký úkol, protože jsme od francouzského týmu "Superbordel" nedostali nic zadarmo. Jezdci, kteří byli také velmi silní, se nám svým rychlým PK stále nebezpečně přibližovali.

Nenechte se teď mýlit...

K (plánované) poslední výměně jezdce došlo 40 minut před cílem. Andymu se podařilo pozici udržet a Andreas vyrazil na poslední stint, když se o necelých deset minut později rozsvítilo červené světlo. Opuštěná rasa. Všichni jezdci z boxů. Ale kde byl Andrew? Sanitka a servisní vůz sprintovaly na trať směrem k části, která nebyla vidět z boxů. Minuty plynuly a vlekly se jako guma. Sanitka opustila trasu jako první a projela přímo do zdravotnické zásobovací místnosti, následovaná služebním vozem naloženým naším číslem 6. Na okamžik se nám zastavila srdce.

Část týmu se hned běžela zeptat na Andrease, ostatní běželi do služebního vozu. Andy měl stále na sobě oblek a popadl svou helmu, zatímco Dennis, Thomas a Felix Paul provedli rychlou kontrolu a začali znovu. Jezdci z ostatních týmů byli na startovních pozicích hned vedle nás a čekali na vypuštění zpět na trať. Andy se přidal, mohlo by se vlastně pokračovat! Pořád jsme byli ve vedení o dobrá dvě kola a Andy po nervydrásajících deseti hodinách protnul cílovou pásku s Paulem na prvním místě!

Při slavnostním předávání cen to bylo pro Project Paul dosud přínosem nejnapínavější závodní víkend šťastný konec, protože Andreas se mohl zúčastnit - navzdory silné bolesti v rameni - a získat svou vlastní trofej: s časem Má nejrychlejší kolo za 1.29.3 minuty shořel do asfaltu!

Poháněno Scooter Center

Děkujeme Scooter Center, která nás po celou dobu podporuje s dodávkou dílů, jakož i naši příznivci KR Automation, Egig Performance a FalkR, bez nichž by stavba takového vozidla nebyla možná bez dalších okolků. Rádi bychom také poděkovali organizátorovi, který tuto skvělou akci navzdory nepříznivým okolnostem realizoval, a samozřejmě všem ostatním týmům za poctivý závod! Je pro nás vždy velkou ctí, že můžeme tuto vášeň sdílet s přáteli. Díky moc za to!