příspěvky

Finále sezóny ESC 2021 Harzring Aschersleben

Finále sezóny European Scooter Challenge 2021 na Harzringu

V sobotu 25.09.2021. září XNUMX Automatizace KR na Finále sezóny ESC 2021 na Harzring v Ascherslebenu.

Tréninkový den

V tréninkový den (pátek), kdy byla obloha od 10 do 18 hodin zatažená, jste mohli držet koleno na zemi, poznat trasu a vylepšit si vlastní čas na kolo.

Závodní den

Když se v sobotu ráno rozzářilo, slunce zazářilo na obzoru, a mělo by tedy být oproti loňsku suchou událostí (celodenní sprcha).

Nejprve začala volná praxe a dala pěti třídám příležitost aklimatizovat se. Ve třídách „jedna velikost pro všechny“, které se skládají ze dvou Smallframe- a jeden Largeframe-Class pass, skútry musí být vybaveny jednotnými součástmi motoru, aby umožňovaly stejné podmínky a napínavé souboje, jak je to možné.

V kvalifikaci létající Francouz Romain získal tyč v K1 před Valentinem. Robert vyhrál K4 před Achimem.

V K5 vyhrál Felix kvalifikaci před Thomasem. V K3 Christian před Marcem a v K6 Timo před Romanem.

Po obědě bylo jasné, že to bude vzrušující odpoledne.

Začalo to závodem K5 (třída jednotek 133 ccm Polini)ve kterém rozhodnutí o tom, jak bude vypadat mistrovské pódium, ještě čekalo. Felix měl v prvním závodě už 62 bodů před Thomasem, kterého opět těsně následovali Markus a Igor. Pokud Felix neuspěje, Thomas by se mohl stát šampionem a Igor třetím místem od Markuse. Takže to šlo do prvního závodu. Igor se dokázal po startu posunout na první místo a první dvě kola vedl pole, dokud se Felix nedostal do vedení těsným předjížděcím manévrem na konci roviny start-cíl a nevzdal to až do konce. Druhý byl Thomas a třetí Igor.

Zvláště ve velkém to bylo obzvláště vzrušující Smallframe-Unit class, K4který byl spuštěn společně s K1.

Loděnice K1 a K4 Řidiči nabídli vzrušující závod, který bohužel skončil highsiderem pro Romaina a závod musel být v důsledku toho zastaven. Po restartu se Ulf dokázal prosadit a tím také vyhrál den pro K1. V K4 byl Robert první, kdo překročil čáru v každém běhu, takže vítězství jeho dne bylo dokonalé.

Jako závěr následoval a 45min vytrvalostní závodkterý pouze Vozidla K5 směly být použity a dva řidiči byli vylosováni jako párování. Řidič mohl být změněn po 15 minutách. Na start se postavilo celkem 12 řidičů, z nichž někteří zvládli duely. Robert byl schopen dosáhnout nejrychlejšího času kola K5 dne s 1,02.634 v napínavé třícestné bitvě (Robert, Valentino, Felix). Tuto novou edici nakonec vyhrál tým Valentina a Kuba.

Denní hodnocení:

K1: 1. Ulf K. 2. Valentino R. 3. Romain B.

K3: 1. Marco A. 2. Toni F. 3. Christian G.

K4: 1. Robert L. 2. Thomas B. 3. Achim W.

K5: 1. Thomas L. 2. Igor K. 3. Markus M.

K6: 1. Timo D. 2. Markus B. 3. Roman K.

Nejlepší ze všech K5 Endurance: Valentino R. a Kuba G.

Nejrychlejší závodní kolo: Robert L. 59.269 s

Noví řidiči jsou vždy vítáni!

ESC tento víkend přivítal čtyři nové předkrmy. Nováčci byli srdečně vítáni ve skupině jezdců a jako každý nový účastník ESC byli ve svém prvním závodě osvobozeni od startovného.

Děkujeme všem pomocníkům a organizátorům a také za to Scooter Center pro podporu.